Відділ освіти Чернівецької селищної ради

22 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ В УКРАЇНІ!

22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.

Цей день як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові та  життя.

6200 партизанських загонів та підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.

За мужність, героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів й підпільників нагороджено орденами та медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.

Просимо долучитися до відзначення цієї дати та провести у закладах освіти району уроки мужності та відваги для учнів 10-11 класів, літературно-мистецькі заходи.« повернутися до списку новин