Відділ освіти Чернівецької селищної ради

Методичні заходи

Як формувати в учнів здатність застосовувати знання й уміння  у реальних життєвих ситуаціях та подолати фрагментарність навчання, як реалізувати основні змістові лінії засобами існуючих навчально-методичних комплексів,  було предметом обговорення на засіданні творчої групи вчителів англійської мови, яке відбулося 11 березня 2020 року.

Також було розглянуто підсумки участі учнів ЗЗСО району  в олімпіадах, обговорено вибір підручників для 3 класу НУШ та використання найсучасніших видів   інформаційно-комунікаційних та інноваційних технологій та їх можливість використання при викладанні англійської мови у навчальних закладах.

03.03.2020р. на базі РМК відбулося засідання районної творчої групи вчителів української мови та літератури. Тема засідання : «Реалізація сучасних підходів навчання на етапі поглиблення та систематизації знань із орфографії. Орфографія за новим «Українським правописом».

29.01.2020 року на базі Вінницького державного педагогічного університету імені М.Коцюбинського було проведено Конференцію-олімпіаду геометричної творчості імені В.А.Ясінського, нашого земляка. В Конференції-олімпіаді за напрямком «Турнір методичних знахідок у навчанні учнів геометрії» для учителів брала участь учителька математики  Олексюк Олена Григорівна з Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

14.02.2020 р. відбувся семінар-практикум учителів англійської мови. Метою роботи було створення умов для обміну досвідом та розвитку педагогічної майстерності. Учасники семінару опрацювали питання, які стосувалися проведення ДПА у 9 класах та ЗНО у 2020 році. Вчителі, що атестуються, провели цікаві майстер-класи.  Луць Олена Володимирівна, учитель англійської мови Чернівецької ЗОШ №2, розповіла про цікаві прийоми та методи, які можна застосовувати на уроках для кращого засвоєння лексичного матеріалу та розвитку мовлення. Досвідом роботи, власними напрацюваннями з проблем поділилася і  творчо працюючий учитель Володіївецької ЗОШ І-ІІ ст. Орностай Валентина Іванівна. Всі присутні успішно працювали в парах та групах, демонстрували глибокі знання з теми, вміння монологічного та діалогічного мовлення, інсценізації.

14.02.2020 року на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст.№1 працював консультаційний пункт з підготовки учнів  11-х класів до ЗНО з англійської мови. Під час роботи особлива увага приділялась письму, граматичним завданням та іншим видам діяльності, які є необхідними для успішного виконання тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання.

13.02.2020 року відбувся практичний семінар вчителів фізики. Тема: «Нові Інтернет - технології —шляхи підвищення ефективності уроку та підготовки учнів до ЗНО.

13.01.2020р. відбувся семінар-практикум учителів історії на тему «Ефективні методи підготовки учнів до ЗНО-2020». В межах семінару вчителі, які атестуються у 2019-2020 н.р. (Скрипник А.А .,уч. Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Слободянюк Л.М., уч. Лозівської ЗОШ І-ІІІ ст., Черняк В.В.,уч. Білянської ЗОШ І-ІІІ ст., Кайтанюк В.О.,уч. Володіївецької ЗОШ І-ІІ ст.), поділилися досвідом роботи. Учасниками семінару-практикуму  продумано методи роботи зі старшокласниками для покращення результатів ЗНО.

12.02.2020 року відбувся практичний семінар вчителів хімії. Тема:«Підвищення ефективності уроку хімії шляхом використання ІКТ та інноваційних технологій»

12.02.2020 р. на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІст.№1 відбувся практичний семінар учителів біології. Метою даного заходу було ознайомитися з досвідом роботи вчителів, які атестуються у 2019-2020 н.р.( Бриндзя З.В.,Гнатишина В.Ф.,Терембець М.І.) Учасники семінару продемонстрували сучасні методи й прийоми роботи з учнями,спрямованіна підвищення результативності навчання, підготовки та здачі ЗНО.

11.02.2020 відбулося засідання ради РМК, на якій розглядалися актуальні питання здійснення методичної роботи службою РМК та ЗЗСО, ЗДО району.

07 лютого 2020 року на базі РМК відбулося засідання творчої групи вчителів англійської мови з проблеми «Використання інноваційних технологійяк умови створення мотиваційної основи у вивченні іноземної мови».

04.02.2020 року відбулося засідання  творчої групи вчителів математики Чернівецького району. Тема зібрання: «Методика впровадження тестових технологій». Важливість цього питання полягала в тому, що педагоги поділилися досвідом роботи щодо застосування даних інновацій для підвищення результативності освітньої діяльності, зокрема, успішної підготовки та здачі учнями ЗНО-2020.

10.01.2020р. відбулося РМО учителів географії на тему «Удосконалення методики підготовки учнів до ЗНО з географії». В межах методичного обєднання учителі детально  проаналізували результати ЗНО по розділах та темах програми та намітили шляхи усунення недоліків.

 

09.01.2020р. відбулося РМО учителів біології. Основним завданням під час роботи РМО було надання учителям ЗЗСО методичної допомоги з питань якісної підготовки учнів до ЗНО у 2020р.,а саме:

- зроблено детальний аналіз результативності ЗНО -2019 та визначено шляхи подолання труднощів;

- акцентовано увагу на програмах підготовки до ЗНО, характеристиках тестових завдань;

- ознайомлено учителів з методичною та дидактичною літературою, яку доцільно використовувати при підготовці до ЗНО.

 

08.01.2020р. на  базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбувся семінар-практикум учителів історії та правознавства на тему «Методика підготовки учнів до ЗНО з історії України».

  Під час зібрання детально проаналізовано результати ЗНО з історії України по кожному навчальному закладу, виявлено типові помилки та продумано шляхи їх подолання.

03.01.2020 відбувся семінар-практикум учителів української мови та літератури .

Тема: «Ефективна підготовка до ЗНО за реалізацією змісту державних програм у 10-11 класах»

02.01.2020 відбувся семінар – практикум учителів математики. Тема: «Аналіз результатів ЗНО з математики за 2019р». Мета: сприяння покращенню рівня викладання математики  та підготовки учнів до здачі  ЗНО-2020.

 

З 02 по 10 січня продовжили роботу консультаційні пункти з математики, української мови, історії України, біології, географії. В ході засідання учням надані консультації з питань підготовки до ЗНО та проведені практичні заняття.

 

Постійно діючий практичний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на базі Білянської ЗОШ І-ІІІ ст. Тема семінару: « Самоосвіта педагога як необхідна умова підвищення його професійної компетентності в Новій українській  школі»

11.12.2019 року відбувся семінар вчителів фізичної культури на базі Мазурівської ЗОШ 1-111ступенів. Тема: «Шляхи підвищення ефективності освітнього процесу на уроках фізичної культури в концепції Нової української школи».

   В межах семінару відвідали урок «Гімнастика» 7 клас вчитель Півторак Андрій Вікторович. А також ознайомилися з новими модулями шкільної програми 

  • Бадмінтон (Гендзьора О.В.)

  • Флорбол, петанк, фістбол (Кайтанюк О.Ф.)

  • Рухливі ігри (Озеруга Б.П.)

 

07.12 .2019 відбувся семінар-практикум вчителів фізики.

Тема: «Навчаючи-навчаємось»

Мета: Сприяння покращенню рівня викладання фізики та підготовки учнів до здачі ЗНО-2020

02.12.2019 року відбувся бінарний семінар з вчителів основ здоров,я, практичних психологів, соціальних педагогів,  вчителів правознавства  на тему: « Психологічні основи здоров,я».

Взяли участь  у XV1 Міжнародному  фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Світлана Сільченко, член організації Унікальна Країна, регіональний партнер   Мандрівний Docudays UA – Вінничина організувала показ стрічки «Біла мама» режисерок Євгєнії Останіної та Зосі Родкєвіч.

Місія фестивалю – створити можливості для кожної людини дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяти розвитку критичного мислення, формуванню активної громадської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Сприяння популяризації  й розвитку документального кіно та підвищення рівня дотримання прав людини в Україні Фестиваль-неполітичний і некомерційний.

 

План семінару учителів ЗВ Чернівецького району 21.11.2019 р.

1. Тактична підготовка. «Дії солдата у наступі в складі бойової групи». Гуцол І. Г.

2. «Військові звання та знаки розрізнення в Українській Армії».

    Колісниченко Ю. П. Гонтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

3.  «Про основні положення Нової Військової Доктрини».

     Кульбака І.    Моївська ЗОШ І-ІІІ ст.

4.  Домедична допомога. Інструкторсько-методичне заняття.

    а) рятувальний ланцюжок при раптовій зупинці серця;

    б) алгоритм дій при раптовій зупинці серця;

    в) штучне дихання;

    г) непрямий масаж серця.

Баранська В. - учитель ЗВ Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

5.  Інформація про навчально-тренувальний вишкіл, участь учителів ЗВ району у «Школі інтерактивного навчання».

Півторак  учитель ЗВ Мазурівської ЗОШ І-ІІІ ст.

6.  Звіт про проведення місячника ЦЗ з 15.09. 2019 по 15. 10. 2019 р.

Ступак В. В. учитель ЗВ Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

 

19.11.2019 року на базі Моївської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся практичний семінар учителів інформатики на тему "Розв'язування олімпіадних задач з інформатики" з метою підготовки до олімпіад з інформатики та інформаційних технологій.

 

14.11.2019р.на базі РМК відбувся семінар класних керівників 5 класу . Тема: «Шкільна медіація :ефективне вирішення конфліктів у закладах освіти».  В ході семінару були розглянуті наступні питання :

 -адаптація учнів 5 класу до навчання в основній школі ;

-впровадження в практику роботи класних керівників методу медіації;

- реалізація проекту «Десять добрих справ»

 

09 листопада, на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. 2, відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики. Участь прийняли учні 6-11 класів. Одночасно, з учителями математики було проведено практичний семінар по обговоренню та розв'язуванню задач компенсаційної школи та ЗНО. Метою даних заходів було збагачення знань, формування ключових математичних компетенції та розвиток творчих здібностей учнів.

 

З 08.11. по 15.12.2019р.пройшов ІІ етап

Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін

 

Під час осінніх канікул продовжили  роботу консультаційні пункти з  української мови, математики та історії України

 

30.09.2019 року проведено методичне об,єднання вихователів груп подовженого дня.

Тема: «Особливості організації навчально-виховної роботи в групах подовженого дня у 2019-2020н. році на основі розвитку інноваційної особистості».

Розглядалися питання:

- методичні рекомендації щодо організації роботи груп продовженого дня

-педагогіка партнерства як обовязкова складова освітнього процесу в НУШ.

оль  національно-патріотичного виховання у формуванні духовно-морального світогляду школярів.

-Діагностична анкета для опитування вихователів ГПД.

 

З 27.08.по 29.08 2019р.  пройшли  РМО освітян району